Mürekkebi çile, kırık kalemden kırılmış mısralar..

sample pic

Fanilik deryasında boy göstermiş güllerin susuzluğunu anlatmak.. Ebedi saadete bir adım kala susmak.. Asr-ı saadet yıllarına susamak.. Karışmış duyguları ard arda sıralamak..................

Bakın üst kısımdaki yazıda girilen kapı ile çıkılmak istenen kapı farklı.. Gerci henüz çıkılmışta değil.. Çıkmaz sokakların kapısı olmaz.. Berduş yalnızlığın aradığı mekandır, çıkmaz sokaklar.. Kısacası çıkmazlardayım diyerek çıkayım.. Yalnızlıktayım..

Nacizane de olsa, adı her ne kadar şiir olmasa da.. Dipsiz ve ıssız kör kuyularda kalmış, katran karası duygularla çevrilmiş nağmeler..

 Alışamadığımız ya da alışmak istemediğimiz; hayatın inişli çıkışlı yollarıyla baş etmeye mahkumuz.. Şükretmek, teşekkür etmek; varlığı muhakkak lazım olan Yüce yaratıcının verdiği her niğmete senâ etmek.. Amenna..

İşte bu inişli çıkışlı yollarda insan bazen yüreğini, duygu limanına demirler.. Okyanusun ortasında yalnızlığa demir atmış koca ve bitkin bir gemi.. Yükü nedir acep?. Her tenin yükü farklı olsa gerek.. O bitkin ve koca gemiyi merak edenlerde vardır.. Yükü elem.. Nereye mi demirlemiş?. O zaman söyleyeyim: Şuan o GEMİDESİNİZ.. Yalnızlıktasınız..

'-Yok!. Ben bu gemiyi beğenmedim.' diyenler için.. Buraya tıklayın..

 

CSS | XHTML | Copyright © 2009 - Secdegulleri.Net - Secde'nin Güncesi